מסעדת "המוציא" הינה   אשר נפתחה בשנת 2012 באחת מהסמטאות הציוריות של שוק מחנה יהודה.  לאחרונה עברה המסעדה למשכנה החדש והקסום בבניין עתיק ברחוב יפו 113. המסעדה מציגה  גישה קולינרית אותנטית שונה בנוף המקומי עם תפריט צפון אפריקאי המתבטא בטעמים, בניחוחות וצבעים עזים ומגוונים וזאת תוך יצירת חוויה תרבותית שורשית הנשענת על מטבח אלג'ירי המסורתי בשילוב אלמנטים ירושלמים מקומיים. 

 

המסעדה מושפעת מאופיו הרב גוני  של השף אבי לוי ומחוויותיו האישיות – החל מילדותו בשכונת מוסררה הירושלמית, דרך תחנות שונות בחייו והשפעותיהן הקולינריות הייחודיות וכלה במסעותיו ברחבי העולם בחיפוש אחר השראות גסטרונומיות. כל אלו באים לכדי ביטוי  באופייה העיצובי של "המוציא" ובולטים בפריטים הייחודים המעטרים את קירות המסעדה אותם ליקט בנחישות במהלך מסעותיו המרתקים.

 

"המוציא" שוכנת בבניין עתיק לשימור ששימש את ישיבת "עץ חיים" למעלה מ-150 שנה. העיצוב האתני, שניכר כי ספג השפעות צפון אפריקאיות עזות, נותן אותותיו בכל פינה במסעדה המשתרעת על פני 2 קומות: את פני הסועדים  מקבל ציור קיר ענק, הנפרש על קיר במרכז המסעדה. זה מגולל בפירוט רב את סיפור חייו של לוי - החל מילדותו בשכונת מוסררה הירושלמית והשפעות קולינריות שונות אותן ספג במהלך חייו. הציור המקורי חשוב בהגדרת אופייה של ה"מוציא", שכל כולו אומר חיבור עמוק לשורשים.

חלק מהטון השורשי המובהק של המוציא מוגדר על ידי "המטבח של אמא", אליו מגיעה מרים, אמו של לוי מידי יום בכדי להכין את שלל קינוחיה המפורסמים. מול פינה זו, נתלו על הקיר שלל פריטי עיצוב מסורתיים כגון סירי נחושת גדולים, כפות, מחבתות, קומקומים וכלים אותנטיים בני מאות שנים שנלקטו במאמץ רב  במסעותיו של  לוי למרוקו. אם תישאו עיניכם מעלה תתקלו בגולת הכותרת העיצובית של המקום – תנור עתיק שמספר סיפור חיים שלם, התלוי מהתקרה במרכז המסעדה תנור דומה לזה אשר כיכב בבית סבתו של לוי בילדותו.

 

התפריט אותו מציג לוי ב-"המוציא", משלב בין זיכרונות ילדותו בירושלים,  שורשיו התרבותיים והקולינריים מאזור המגרב וצמיחתו המקצועית כשף. למנות האייקוניות המוכרות מהעבר כגון סיגר שקדי עגל ושפונדרה, פסטיה עוף שקדים וזעפרן ו-"בולט ", מחבת של קציצות אלג'יריות פריכות וכרוב ובצל מאודה.  נוספו שלל מנות חדשות המייצגות את סגנונו הגסטרונומי. בין המנות החדשות בתפריט, ניתן למצוא זנב שור, ספינג' כבד אווז, מופלטה של אנטריקוט, ברבוניות וצ'יפס מרוקאי, בשר לחי חריף וקינוחים חדשים ומפתיעים.

אחת המנות הבולטות בתפריט היא מנת הפתיחה הכוללת סינייה (מגש) של סלטים ו-'בייגלה של העיר העתיקה', אותו מכינים במקום ויזכיר לכל ישראלי את רחובות העיר העתיקה. מעבר לאזורי ישיבה המותאמים למספר רחב של סועדים מציעה "המוציא" קומת אירוח נפרדת המיועדת לקיום, עסקיים ומשפחתיים.

אודות מסעדת המוציא של השף אבי לוי

המסעדה

המסעדה

המנות

המנות

אירועים

אירועים

02-6310050